Cedefop představil výsledky průzkumu mezi uživateli životopisu Europassu a další novinky

Cedefop byl aktivně zapojen do přípravy a realizace rozhodnutí o Europassu, přijatého v prosinci 2004, v němž se uvádí, že Komise zaručuje odbornost Cedefopu při realizaci tohoto rozhodnutí. V souladu s tím Cedefop pomáhá koncipovat dokumenty a webové stránky Europassu v úzké spolupráci s Komisí a podporuje národní centra Europassu v členských zemích. V roce 2016 představil Cedefop novou grafickou podobu webu Europassu, výsledky průzkumu mezi uživateli životopisu Europassu nebo nové video určené zejména zaměstnavatelům a firmám.

Nová grafika webu Europassu

Nová grafická podoba evropských webových stránek Europassu byla představena v červenci 2016 na adrese http://europass.cedefop.europa.eu/. Informace na webu jsou členěné pro pět cílových skupin: uchazeče o práci, žáky a studenty, zaměstnavatele, pedagogické pracovníky v oblasti vzdělávání a odborného vzdělávání a pro vysokoškolské učitele. Webové stránky slouží jako přehledný rozcestník pro tematické oblasti studium v Evropě, práce v Evropě, dobrovolná činnost/ výměny v Evropě nebo život v Evropě.

Na stránkách si lze přímo vyplnit životopis, motivační dopis nebo jazykový pas online, lze si tu stáhnout šablony i instrukce k vyplnění dokumentů i příklady vyplněných dokumentů. Web seznamuje uživatele se stručnou charakteristikou a možnostmi využití všech dokumentů Europassu – kromě již zmíněných jsou to dodatek k osvědčení, dodatek k diplomu a mobilita.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Životopis Europassu je dobrý a jednoduchý, vyšlo v evropském průzkumu

Průzkum mezi uživateli online editoru životopisu proběhl mezi uživateli v národních centrech Europassu v celé Evropě od prosince 2015 do března 2016. Z 10 164 účastníků průzkumu přes 85 % hodnotilo online nástroj k vyplnění životopisu Europassu jako dobrý nebo výborný. Od vzniku Europassu v roce 2005 do současné doby si uživatelé v Evropě vyplnili online více než 75 milionů životopisů.

Uživatelé na online editoru oceňovali to, že je uživatelsky přívětivý (user-friendly), má hezkou grafiku, obsahuje mnoho návodů a příkladů a také to, že uživatel nemusí přemýšlet nad jeho výsledným formátováním. Životopis si v průzkumu nejčastěji vyplňovali zaměstnanci (34 %), žáci nebo studenti (31 %) a uchazeči o práci (29 %).

Více informací o výsledcích průzkumu najdete na http://www.cedefop.europa.eu/en/news-and-press/news/good-simple-and-easy-europass-online-editor-very-popular

Video o životopisu Europassu (nejen) pro firmy a zaměstnavatele

O výhodách životopisu Europassu pro firmy a zaměstnavatele pojednává video „Europass interoperability“ dostupné na https://www.youtube.com/watch?v=2Ruu6GpnVJ0. Video je anglicky, vpravo dole v ikoně nastavení lze nastavit české titulky.